Události, akce

Chářovický bůček 2018

V sobotu 9. června proběhl již devátý ročník naší kulinářské soutěže. 14 soutěžících se zapojilo do kuchařského klání a člověk se nestačí divit, kolik dalších nových a originálních receptů se dá ještě vymyslet. Výtvory lahodily nejen oku, ale i chuti.

K pohodové letní atmosféře  hrála hudba, svítilo sluníčko a také zapršelo...

Letos nebyla cena poroty,  veškeré rozhodování tak zůstalo na hostech.

  1. místo - Fridrich + Fridrich
  2. - 3. místo - Maruška a Johanka

Děkujeme všem soutěžícím, organizátorům i hostům.

Z. Krajánková

MDŽ 2018

Tak a máme za sebou další ročník mdž. Letos jsme tak trochu slavili, protože se konal již 10. ročník těchto oslav u nás v Chářovicích. Kromě tradičního programu dětí a dospělých jsme si mohli připomenout některé scénky, které byly už v předchozích letech. V podvečer, když se setmělo, jsme společně shlédli video z předchozích let. Viděli jsme tak nejen například děti, na kterých je znát, jak ten čas letí, ale i mnoho spoluobčanů, kteří již bohužel nejsou mezi námi.

Společně jsme tak zavzpomínali, ale určitě se i pobavili a užili si příjemné odpoledne i večer.

Tak zase za rok...

Z. Krajánková

 

Rozsvícení vánočního stromečku 2017

V sobotu 2. 12. jsme se společně sešli u obecního úřadu, abychom si užili nadcházející předvánoční období. I letos máme krásný vánoční stromeček ozdobený výrobky dětí a také slaměný betlém, který je již tradičním prvkem naší výzdoby.

Jménem obecního úřadu děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě celé akce i těm, kdo se přišli podívat a užít si tento podvečer.

Fotografie v galerii :-)

Z. Krajánková

 

Chářovický bůček 2017

Již osm let se scházíme na hřišti a pochutnáváme si na bůčku. Každý rok se objevují nové recepty a jen se divíme, že je to ještě možné...

Letos se se svým bůčkem do soutěže přihlásilo 15 odvážlivců, kteří se ucházeli o cenu poroty nebo o cenu diváků.

10. června v 15 hodin všechno vypuklo. Počasí nám přálo, hosté byli v dobré náladě, hudba hrála, děti si hrály :-) A jak to všechno letos dopadlo?

Cenu poroty si odvezla přespolní Johanka Cihelková.

Cenu diváků získali:

1) Věrka Kristová

2) Maruška Papežová

3) Milan Procházka

 Z. Krajánková

Dětský den 2017

Chářovické maminky se stejně jako loni pustily do příprav a organizace dětského dne. Ten se konal v sobotu 3. června od 14 hodin na hřišti.

Děti si zasoutěžily, bylo pro ně připraveno množství aktivit. Vyřádily se v pěně, což je alespoň ochladilo v jinak horkém skoro letním dnu.

Akce trvala až do večera, na ohýnku se opékaly buřty pro děti a dospělí si mohli posedět a popovídat.

Poděkování patří všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci dětského dne a také OÚ za financování akce.

Zuzana Krajánková

 

MDŽ 2017

25. 3 se konal devátý ročník oslav mezinárodního dne žen.

Děti měly připravené a nacvičené pásmo básniček, písniček, tanečků a gymnastických sestav. Po nich se pak dospělí  snažili pobavit přítomné hosty svými vystoupeními. Viděli jsme například pohádku Prd nad zlato, scénku Maryša nebo tanec žen Pomáda. Celé dospělácké vystoupení bylo provázeno mluveným slovem jako v televizních novinách.

Věřím, že se to podařilo a líbilo se.

Za rok bude desátý ročník a tak už přemýšlíme, co pěkného pro ženy připravíme.

Zuzana Krajánková

 

Dětské rybářské závody

Z dětství si možná mnozí z vás pamatují na dětské rybářské závody, které se v Chářovicích konaly. Letos se po dlouhé době opět konaly. Do soutěže se přihlásilo 16 dětí, pro které byla připravena stanoviště kolem nádrže.

V 10 hodin, v sobotu 17. září, bylo odstartováno. Závodníci se s chutí pustili do chytání a už brzy tahali jednu rybu - rybku - za druhou. Vždy v celou hodinu se na povel starosty obce posunuli o 4 stanoviště dále, tak, aby to bylo pro všechny spravedlivé. V průběhu závodů se podařilo kromě malých úlovků vytáhnout i 3 velké kapry a 1 amura. Ve 14 hodin byly sečteny míry jednotlivých soutěžících a vyhlášeny výsledky.

Všechny děti si zaslouží velký obdiv za výdrž a snahu, kterou porojevily.

Děkujeme také všem, kteří pomohli při organizaci závodů - ať již předem, nebo také v průběhu soboty.

Za OÚ napsala Zuzana Kraj.

 

Chářovický bůček 2016

V sobotu 11. června proběhl další ročník této naší kulinářské soutěže. 15 soutěžících připravilo své bůčky podle originálních receptur, všechno už na pohled vypadalo lákavě, vůně se linula nad připravenými a nazdobenými tácy. Během odpoledne se všechno snědlo, kromě masa jsme si mohli pochutnat na různých omáčkách k masu, zelenině a dokonce i buchtách.

  1. místo letos obsadila a putovní ceny si odvezla Maruška Bernoldová,
  2. místo a putovní prasečí slušivou čepičku má Jaromír Svoboda,
  3. místo získala Johanka Cihelková, která zároveň získala i cenu poroty.

Zuzana Kraj.

 

 

Dětský den 2016

Chářovické maminky připravily pro děti krásný dětský den. V sobotu 4. června se tak hřiště zaplnilo rekvizitami na 10 soutěžních, sportovních disciplin. Děti měly kartičku, do které po splnění úkolu dostaly razítko. Po nasbírání všech 10 razítek na ně na konci odpoledne čekala taška plná překvapení.

Pro zpestření odpoledne ještě mohly odlévat ozdobičky ze sádry nebo si kreslit.

Velká show byla hasičská pěna, ve které se děti jak se patří vyřádily.

Závěrem si mohly opéct buřtíka.

Děkuji všem, kdo se zapojili do přípravy a samotného průběhu dětského dne, a také OÚ Chářovice za sponzorování celé akce.

Zuzana Kraj.

 

 

Rozsvícení vánočního stromečku a Betlému

Tak už je tu zase Advent a i u nás ve vsi máme krásnou vánoční výzdobu. Za pomoci dětí, maminek a dalších dospělých se proměnil prostor před úřadem. Vánoční stromeček je plný ozdobiček od dětí, slaměný Betlém zase upoutá svou nádherou jistě každého.

Děkuji všem, kteří připravili tuto akci, přiložili ruku k dílu  a pomohli tak nastolit tu pravou vánoční atmosféru. (foto v galerii)

Zuzana Kraj.

 

Dětský den 2015

V sobotu 27. června jsme se sešli na hřišti, abychom umožnili našim dětem především společné setkání. Hlavní akcí bylo zdobení lžiček Fimo hmotou; moc děkuji Iloně Kubáskové, která vše pro děti připravila a celou dobu s dětmi trpělivě pracovala. Ve zbylém čase si děti vyzkoušely - podle toho, jak se jim chtělo - připravené disciplíny. Děkuji tak i Dáše Svobodové, která pomohla u kreslení. Určitě děti nadchlo zdobení chlebíčků, salát na ně  připravila a vše potřebné obstarala Lenka Pádivá, díky. Nesmím zapomenout na Luďka Papeže, který zajistil buřtíky a děti se tak mohly rovnou navečeřet.

Děkuji všem , kteří pomohli a aktivně se zapojili. Obecnímu úřadu za financování celé akce.

Teď už zbývá jen se těšit na pískoviště, které by mělo být již brzy na hřišti. Do Důla na hřiště budeme také doobjednávat ještě nějaký herní prvek.

Díky, Zuzana Kraj.

 

Chářovický bůček 30. 5. 2015

Letošní CHÁŘOVICKÝ BŮČEK je už minulostí. První cenu získal Pepa Mrakeš z Netvořic a všichni mu to moc přejeme !
Konkurence byla veliká , krásná , voňavá a chutná.
Druhé místo obsadila Johanka Cihelková a
třetí místo nejmladší účastnice soutěže Maruška Papežová.
Takže se budeme těšit na příští rok a lžičky od soudruhů z NDR si příště ponecháme opravdu až na dezert.

Tomáš Krajánek

 

MDŽ 21. 3. 2015

Sedmý ročník oslav MDŽ proběhl jako již tradičně ve veselé náladě, byl připravený program dětí i dospělých. Tentokrát  si děti připravily nejen klasické básničky, ale slyšeli jsme také zpěv, hru na kytaru a viděli taneček. Dospělí měli připraveno celkem 10 vystoupení, od známých "televizních" scének, přes scénky složené z vtipů a konečně závěrečný tanec chářovických žen, tentokrát na hudbu skupiny ABBA.

Více o nás v Benešovském deníku

http://benesovsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-v-charovicich-slavili-mezinarodni-den-zen-20150322.html

 

 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

Zdá se, že letošní rok se nese ve znamení nápadů na nové akce u nás v Chářovicích. Po Halloweenském vykrajování dýní přišly některé maminky s nápadem na Vánoce.

Před obecním úřadem se tak během pár dnů musel vyčistit park, dále byl připraven stromeček a také nádherný Betlém.

V sobotu 29. listopadu od 16,00 hodin se konalo slavnostní rozsvícení stromečku i Betlému. Dospělí i děti se při čekání na tmu zahřáli teplým nápojem, bylo připraveno i sladké občerstvení.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě i samotném průběhu akce a také všem, kteří si udělali čas a přišli si popovídat a pobavit se.

Z.K.

 

 

HALLOWEENSKÉ VYKRAJOVÁNÍ DÝNÍ

25. ŘÍJNA 2014 jsme uspořádali novou akci pro děti a dospělé - vykrajování dýní. Na hřiště i v takovém chladném podzimním počasí jako bylo tuto sobotu dorazilo poměrně dost dětí i rodičů. Každý si přinesl dýni a potřebné nástroje, podle své fantazie nebo připravených šablonek pak vyřezával nejrůznější tvary a obličeje. Při setmění to kolem ohně krásně zářilo.

Pro zahřátí byl k dispozici čaj nebo grog, děti si opekly na ohni buřty.

Spolu s čarodějnicí pak šly do důla, kde hledaly největší dýni. U každé zastávky musely zazpívat nějakou písničku nebo říct básničku, u jednoho stanoviště čarodějnice dala úkol doprovázejícím maminkám - zazpívat "Co jste hasiči"  :-)

Všechno jsme zvládli a snad si akci zopakujeme i příští rok.

Z. K.

 

Chářovický bůček 2014

Pátý ročník naší soutěže navštívil rekordní počet hostů. Jsme rádi, že se zúčastnili nejen místní obyvatelé, ale přijeli také  návštěvníci z jiných obcí. Možná tomu napomohla upoutávka na rádiu Blaník...

O titul nejlepšího kuchaře  bojovalo letos 14 soutěžících a nutno říci, že každý měl svůj bůček krásně nachystaný, lahodící oku a následně i chuťovým buňkám. Hosté společně se třemi nezávislými porotci hodnotili výkony soutěžících a rozhodli o nejvyšších postech takto:

3. místo - Zuzana Krajánková

2. místo - Štěpán Opletal

1. místo - Jaromír Svoboda

Všem soutěžícím děkujeme za účast a hostům za příjemně strávené odpoledne a podvečer.

 

Foto z akce hledejte ve fotogalerii.

 

 

Pohádková kovárna

17. května 2014 jsme si vyrazili na výlet do Pohádkové kovárny Selibov a dále do Písku, kde se zrovna konalo "Cipískování". I přesto, že tuto sobotu bylo deštivo a sluníčko bychom hledali jen ztěží, výlet se nám vydařil. Zdá se, že jsme se dešti úspěšně vyhýbali po celý den.

V pohádkové kovárně byl program především pro děti - malování ozdob, poznávání pohádek a pohádkových bytostí, pozvání na čertovskou svatbu nebo vyzkoušení kostýmů podle libosti. Poobědvali jsme buřtíky a pokračovali do Písku, kde už byl volný program. Mohli jsme vidět krásné sochy z písku nebo si projít zrcadlové bludiště.

Celý den jsme tak strávili v pohodě a věřím, že se to líbilo všem.

Z. K.

 

 

MDŽ 8. března 2014

Již pošesté se v naší obci konaly oslavy Mezinárodního dne žen. Nemá cenu se zde rozepisovat, neboť to za nás udělala paní Křečková z Benešovského deníku a o celé akci napsala.

http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/je-oslava-dne-zen-retro-v-charovicich-tedy-rozhodne-ne-20140310.html

 

 

Dětské odpoledne 2013

Jelikož se letos nekonal dětský den, bylo pro děti nachystané zábavné odpoledne. Konalo se 7. září, počasí nám přálo, byl krásný letní den. Děti si pohrály v parku a pár větších kamarádů vyrazilo na cestu. Připravili pro ty menší šipkovanou plnou různorodých úkolů (nejtěžším úkolem bylo je v cíli najít).  Většina dětí tuto hru hrála poprvé.

Když dorazili všichni zpět do cíle, čekalo na ně občerstvení - zlaté fidorky jako medaile za zdárné zvládnutí cesty, buřtíky, zmrzky a pro ty, co vydrželi déle, i grilované ryby. Zábava se protáhla až do noci. Naštěstí byla sobota a další den jsme nemuseli nikam vstávat.

Z. K.

 

Chářovický bůček 2013

porotcehlasovadla

Tato kulinářská soutěž pomalu zaujímá své pevné místo v akcích, které se pravidelně konají v Chářovicích.

22. června jsme se tedy již po čtvrté sešli na hřišti a pustili se do hodování. Soutěžní masíčka pro nás na rozličné způsoby připravilo celkem 13 soutěžících.

Novinkou letos byla změna v hlasování. Kromě tradičního hlasování hostů rozhodovala o vítězi také porota. Výsledky poroty a hostů se sečetly a dopadlo to ... Stejně jako loni!

3. místo - Iva Podhorníková

2. místo - Tomáš Krajánek

1. místo - Jaromír Svoboda

bůček 2013bůček 2013

MDŽ 2013

Tak máme za sebou již 5. ročník oslav MDŽ. Tentokrát se naši dospělí herci - ochotníci překonávali a scénkám, které jsme viděli, jsme se od srdce zasmáli. Výkony byly téměř profesionální :-) nápověda nebyla třeba, pády byly opravdové a verše se rýmovaly. Kdo tam byl, ten to ví. Připomeňme si obsah: Pan Vrána, Na policejní stanici, Hradní stráž, Veršovaná pohádka o hloupém Honzovi, Znásilnění, Hodina dějepisu.

Ani děti ale nezůstaly pozadu. Jejich vystoupení bylo také povedené, i přesto, že téměř nezkoušely. No jo, jsou to taky profíci :-)

Z. K.

 

 

Pohádková cesta

Pohádková cesta

Poslední červnový den patřil v Chářovicích dětem. Byla pro ně přichystaná pohádková cesta plná pohádkových bytostí a soutěžních úkolů.
Sraz byl v 15 hodin na hřišti a i přes opravdu velké horko se sešlo 19 soutěžících. Než děti vyrazily na cestu, mohly se zchladit v bazénku - díky za něj!
Každý účastník dostal soutěžní kartu a mohl vyrazit do důla. První zastávka byla u vodníka, kde bylo za úkol nachytat rybičky. Pirát měl připravenou truhlu plnou pokladů a děti podle hmatu poznávaly, co tam je. U čarodějnice se proletěly na koštěti a odstříhly si nůžkami perníček. Křemílek, Vochomůrka a loupežník vyzkoušeli děti v hodu. Hrůzu nahánějící vlkodlak děti postrašil a pocestný je naštěstí ochránil. Poslední zastávka byla u princezny. Během cesty dostávaly děti drobné odměny a razítka do soutěžní karty. Na hřišti pak dostaly větší odměnu, občerstvení, hlavně hodně pití, no a pak už následovala volná zábava - hlavně bazének.
Děkuji všem, kteří přišli a také všem, kteří pomohli s celou organizací.
Tak zase za rok...
Z. K.

Chářovický bůček

Již potřetí se konalo soutěžní klání v kuchařském umění. Již potřetí nás překvapilo, kolik rozličných pokrmů lze připravit z jednoho druhu masa.
Soutěžilo celkem 16 odvážných. Stejně jako v předchozích ročnících měl každý soutěžící přiřazen obrázek nějakého zvířátka, aby bylo soutěžení anonymní a hosté se mohli rozhodovat podle chuti a ne podle sympatií.
A jak to letos dopadlo? Na třetím místě se umístila Iva Podhorníková a málem to vypadá, že jí je toto umístění souzeno. Druhý skončil Tomáš Krajánek a vítězem je Jaromír Svoboda. Jeho úkol na tento rok je jasný - hezky se starat o putovní pohár a skleněné prasátko a přemýšlet, s čím nás oslní za rok.

DSC05680.JPGDSC05710.JPG

DSC05739.JPG

Čarodějnice 2012

Letos bylo krásné počasí, vydrželi jsme u ohně jen v mikinách. Ale přesto některým bylo možná zima... Podívejte na fotky, dotyčný málem hoří!

P1070838.JPGP1070847.JPGP1080020.JPG

MDŽ 2012

24. března se sešli naši občané v sále U Pazderů, aby shlédli nebo se osobně zúčastnili oslavy MDŽ.
Na programu bylo jako již tradičně pásmo dětských básniček, písniček a tanečků a poté následoval program dospělých. Zde byly k vidění scénky z dílny legendárních českých komiků - Holzmana, Kaisera a Lábuse, ale také originální scénky složené z vtipů.
Všichni se dobře bavili a po programu zahrála k dobré pohodě i dechová hudba.

na ušnímna ušnímklíště

klíštěvegetariánská masnažák[1].jpg

ZOO Jihlava

Tak jsme se zase jednou vydali na společný výlet...
Tentokrát jsme se vypravili do ZOO v Jihlavě. Byl chladný den, sobota 8. října, pršelo a jen se lilo. Naštěstí v Jihlavě bylo jen pod mrakem.
V zoologické zahradě jsme byli téměř jedinými hosty a pravidelně jsme se potkávali, hlavně ve vyhřívaných pavilonech. Shlédli jsme opice, lachtany, tygry, nejrůznější kočky a medvědy, barevné "fosforeskující" žabičky, hady a nesměli jsme se dotýkat lenochodů, co nám volně viseli nad hlavou.
Děti byly nadšené z krásného hřiště.
Výlet se nám i přes nepřízeň počasí vydařil. Budeme se těšit zase na nějakou další akci (vinné sklípky na Moravě?).

Uvítání prázdnin

1. července jsme se sešli na hřišti, abychom společně přivítali nadcházející letní prázdniny. Děti si mohly zasoutěžit v několika disciplínách, jako třeba skákání v pytli, chůze na chůdách nebo hod na cíl. Děkuji maminkám, které se chopily práce a pomohly s organizací u jednotlivých disciplín. Málo maminek, málo soutěží...
Dále následoval program pana Michala Zahradníka, sklofoukače. Dozvěděli jsme se něco o historii sklářství, různé legendy a pověsti. Jako maskota pro Chářovice nám pan Zahradník vyfoukal ze skla "těhotnou svini" - prasátko mající uvnitř menší prasátko. Tento talisman bude putovní v naší soutěži Chářovický bůček.
Každý, kdo chtěl, si mohl zkusit vyfouknout ze skleněné trubičky kouličku. Na tu se dá nejen pískat, ale po naplnění vodou funguje jako lupa.
Podle účasti dětí i dospělých se domnívám, že akce se vydařila a máme na co vzpomínat.
Pár fotek je zde, pár hledejte ve fotogalerii.
Další info o panu skláři také na jeho webových stránkách
http:// www.sklozam.cz
Z.K.

Terezka a chůdysklářfoukání sklafoukání skla

Chářovický bůček 11. 6. 2011

Druhý ročník kulinářské soutěže Chářovický bůček se uskutečnil 11. června
na hřišti. Sešlo se 15 soutěžních bůčků. Každý bůček byl úplně jiný.
Člověk by si řekl, že z jednoho druhu masa se ani nedá udělat
takové množství různých pokrmů.
Společně se zakoupenou porcí hosté obdrželi i 5 žetonů, s jejichž
pomocí následně hlasovali o nejlepší bůček.
Všichni soutěžící dostali od pořadatelů malou pozornost.
Na pomyslném stupni vítězů letos stáli:
3. místo - Lenka Váňová
2. místo - Jirka Paleček
1. místo - Ilona Kubásková.
Gratulujeme a těšíme se na další ročník!

bůček 2011bůček 2011bůček 2011bůček 2011

Čarodějnice 2011

Letošní stavění májky šlo klukům překvapivě dobře. A samotné pálení ohně
se protáhlo až do ranních hodin. Hlídali jsme statečně, takže pokus Jirky
Palečka porazil májku křovinořezem mu nevyšel.

čarodějnice 2011čarodějnice 2011čarodějnice 2011čarodějnice 2011

Velikonoce 25. 4. 2011

Na letošní velikonoční pondělí se děti nějak nemohly shodnout, v kolik hodin vlastně vyrazí na hodovačku. Takže se nám trousily po vsi po skupinkách,
které se postupně zmenšovaly...
Dospěláci to za dětmi "jistili" a uzavírali průvod.
Koleda se nám tím protáhla až do pozdních odpoledních hodin.

Velikonoce 2011Velikonoce 2011Velikonoce 2011Velikonoce 2011

MDŽ 2011

A máme za sebou třetí ročník oslavy MDŽ! Díky mikrofonům bylo letos představení dětí i dospělých dobře slyšet (i Jaromír si nakonec svůj port zapnul). Děti nám předvedly, jaké umějí básničky, tanečky a písničky, hosté se aktivně zapojili do zpěvu Já jsem muzikant. Dospělí se nenechali zahanbit a i oni měli bohatý program. Největší "bombou" byl Těžký týden referenta Kubrta. Takže zase za rok :-)
Rádi mezi sebe přijmeme nové ochotníky.

MDŽ 2011MDŽ 2011MDŽ 2011

Výlov požární nádrže

V sobotu 16. 10. 2010 bylo u hasičské nádrže u Krajánků a Čečilů rušno. Konal se tu totiž po mnoha letech slavný výlov. Myslivci vyměnili svoje bambitky za holinky a podběráky a šli lovit do půlmetrového bahna 4 kapry, 1 štiku (76 cm), 18 asi 20cm štiček a milion drobných rybek. Velkým vzrušením pro všechny zúčastněné byl objev ohromného úhoře, který se kolem lovců dvakrát vesele proplazil, zamrkal na ně svýma malýma kulatýma očkama a zmizel v bahně. Místní domorodec Josef Čečil se obětoval a odpoledne vyčkával hledíc na dno nádrže, až úhoř vykoukne. Dopadlo to dobře, úhoř byl nakonec uloven (102 cm) a sněden. K večeru vylezl z bahna ještě jeden úhoř zhruba stejných rozměrů. Kromě ryb nalezl Martin Čečil krásný půllitr, z kterého večer už upíjel zlatavý mok a smažil při tom dnešní úlovek. Štiku upekla Ivana Kautská a kdo dorazil do hospody, pochutnal si.

P1010057.JPGP1010068.JPGP1010070.JPGP1010073.JPG

P1010104.JPGP1010111.JPGP1010118.JPGP1010125.JPG

P1010078.JPG[1].jpgP1010092.JPG[1].jpgP1010100.JPG[1].jpgP1010102.JPG[1].jpg

Dětský den 2010

26. června jsme měli dětský den. Maminky (a tatínek) připravili pro děti soutěžní disciplíny, po jejichž splnění děti dostaly odměnu. Děti si také mohly nakreslit foukacími fixami tričko, což mělo obrovský úspěch. Obec zajistila pro děti občerstvení, opékali jsme špekáčky, pro dospělé tu bylo pivečko a pro všechny určitě pohodová a klidná atmosféra.

Dětský den 2010 chůdyDětský den 2010 žábaTerezkaDětský den 2010 trička

Chářovický bůček

29. 5. 2010 se uskutečnil 1. ročník kuchařské soutěže "Chářovický bůček". 15 soutěžících doma připravilo bůček podle svého nejlepšího receptu a v 16 hodin ho přineslo na hřiště. Mezi tím si již hosté nakupovali kupony a k nim dostávali žetony, aby mohli po ochutnání hlasovat pro svého favorita. Každý bůček byl označený obrázkem zvířátka, a tak jsme ochutnali netopýra, kočku, psa, koně, pavouka, berušku a další. V průběhu odpoledne hrála reprodukovaná i živá hudba (TNS), což celou zábavu zpříjemnilo.
A jak to celé dopadlo? 3. místo - Iva Podhorníková
2. místo - Lenka Pádivá
o 1. místo se dělí Jaromír Svoboda a Tomáš Krajánek
Velké poděkování patří všem, kteří se nebáli a zúčastnili se. Všechny bůčky byly výborné a originální.
Zisk z bůčku 244,-Kč bude použit ve 2. ročníku soutěže. Těšíme se za rok!

bůček

bůčekbůčekbůčekbůček

Velikonoce 5. 4. 2010

Letošním hitem Velikonoc byla nová hodovačka. Slyšeli jste ji také?
Hodky hodky do provodky,
darujte nám litr vodky.
Nedáte-li litr vodky, dejte aspoň rum,
nebo vám zboříme dům!
Kdo by takovým koledníkům nedal honem rychle koledu a šup, ať už jste o dům dál...
Děti se nakonec shodly na klasické hodovačce a prošly jako obvykle celou vesnici. Dospělých bylo ještě víc. Studený vítr nás popoháněl a panáčky zahřály. Tak zase za rok!

P1010295.JPGP1010297.JPGP1010298.JPGP1010301.JPG

MDŽ 13. 3. 2010

Letos se konal druhý ročník znovuobjevené tradice MDŽ. Ke zpříjemnění odpoledne si děti připravily zajímavý program - slyšeli jsme básničky, písničky a viděli tanečky. Pobavili nás i dospělí se svými scénkami; viděli jsme nečekanou návštěvu v době oběda, zjistili jsme, co je to statistika, hitem byla ordinace v chářovické zahradě nebo prodavačka prodávající lístky do kina na film "Včera, dnes a zítra". Po programu následovalo občerstvení a až do večera hrála dechová hudba.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci MDŽ a Obecnímu úřadu Chářovice za financování akce.

IMG_9112.jpgIMG_9114.jpgIMG_9118.jpgIMG_9131.jpg

Maškarní bál 2010

Členové SDH Chářovice připravili pro děti, stejně jako loni, krásný maškarní bál. Pro děti bylo připraveno mnoho soutěží a také mnoho odměn. Děti házely míčky a kroužky na cíl, procházely slalomovou dráhou a podlézaly laťky - a ještě potmě! Užilo se spoustu zábavy a legrace při tancování a sedání na židličky. Karneval se nám všem moc líbil, dokonce nás navštívila kráva Bětka, ze které byl překvapený úplně každý. Děkujeme za přípravu bálu našim hasičům a zvláště Elišce K. :-)

IMG_8982.jpgIMG_8996.jpgIMG_9012.jpg

Den dětí 20. 6. 2009

Letošní den dětí byl plný zajímavých událostí. Nejenže si děti mohly zasoutěžit v mnoha disciplínách a vyhrát krásné ceny, ale viděli jsme i program se služebními policejními psy.
Obecní úřad zajistil pro děti občerstvení a dárky. Velký dík patří všem, kteří se svou pomocí zasloužili o vytvoření pohodové atmosféry.

http://www.youtube.com/watch?v=LmVHneUySwc

den dětí 09den dětí 09den dětí 09den dětí 09

Květnový průvod 2009

Pár místních nadšenců se rozhodlo v duchu recese připomenout všem prvomájový průvod. Za zpěvu budovatelských písní, s mávátky a transparenty v rukou tak průvod prošel vsí a užilo se hodně legrace.

Kvetnovy pruvod (5).JPGKvetnovy pruvod (15).JPGKvetnovy pruvod (16).JPGKvetnovy pruvod (23).JPG

Čarodějnice 30. 4. 2009

Na pálení čarodějnic sice pršelo, ale alespoň jsme vyzkoušeli náš srub. Krásně nazdobená májka se asi líbila někomu z jiné vesnici, protože k ránu nám ji chtěl někdo ukrást. Podařilo se ji naříznout do poloviny, takže je spravovaná, ale drží!

Stavění májeStavění májeStavění máje

Velikonoce 13. 4. 2009

Hody, hody, do Provody, dejte vejce malovaný ...
Letos jsme tuhle hodovačku mohli slyšet u každého domu a ještě k tomu hodně hlasitě. Dětí bylo požehnaně, vždyť se ke koledníkům připojili i naši nejmenší. Sice jeli v kočárku, ale za rok už půjdou s pomlázkou po svých.
Koledníci si v košíčkách nesli nejen kraslice, ale i sladkosti, penízky nebo plyšáky. Občas to vypadalo, že by si měli raději vzít na záda nůši.
Každá žena byla vyplacena, aby během roku neuschla. Mužští se předháněli o největší pomlázku a hádejte, kdo zvítězil.
Hold u Škvorů v důle vědí, kam chodit na proutky.

Hody hodyUkaž mi tu pomlázkuNerušit, spím

MDŽ 7. března 09

MDŽ
Na oslavy Mezinárodního dne žen, které se v dobách nedávno minulých konaly pravidelně, se tak trochu pozapomnělo a zanevřelo. Přitom bychom tento svátek neměli brát jako komunistický, neboť vznikl roku 1914 v USA. Organizace spojených národů ho oficiálně uznala roku 1975 a stal se mezinárodním.
Rozhodli jsme se oslavy MDŽ znovu obnovit. Vždyť je to příležitost k setkání občanů Chářovic, popovídání si a posezení. To, že děti a někteří dospělí připravili program, celé odpoledne jen zpestřilo. Vyslechli jsme si básničky, písničky, uviděli hudební, taneční a sportovní vystoupení; mnoho dětí na veřejnosti vystupovalo poprvé. Byla znát tréma a viděli jsme i slzičky. Potlesk diváků byl ale tou nejlepší odměnou.
Ženy dostaly kytičku a občerstvení, k příjemnému posezení hrála bývalá Chářovanka. Někteří se zdrželi až do večerních hodin a potěšilo nás, že odcházeli domů spokojeni.
Bohužel se našli i tací, kteří na akci přišli a pak ji zkritizovali. Nemůžeme přece očekávat, že vše bude bezchybné a dokonalé.
Závěrem zbývá poděkovat Obecnímu úřadu Chářovice za financování celé akce.

MDŽ

P2210240.JPGP2210296.JPGP2210249.JPGP2210250.JPG

Maškarní bál

Soutěž ve skoku
Členové SDH Chářovice uspořádali 21. února 09 pro děti MAŠKARNÍ BÁL. Dětí se sešlo hodně a všechny masky byly krásné. Dokonce i někteří dospělí přišli v maskách a byli k nepoznání. Konalo se několik soutěží a her, všechny děti si domů odnesly kromě zážitků i spoustu cen. O zpestření se postaral "Dan Nekonečný" a jeho dvě tanečnice.
Maškarní bál se protáhl až do večerních hodin a byl opravdu dobře připravený.
Děkujeme.

Židličky

P2210204.JPGP2210206.JPGP2210215.JPGP2210225.JPG

Čerti 5. 12. 2008

Mikuláš, anděl a čerti
Už po 17 hodině jsme mohli slyšet zvonění andělských zvonků a rachocení čertích řetězů. Nastala každoroční Mikulášská nadílka. Z otevřených pekelných bran se přišli podívat i malí čertíci, snad se těšili, že si někoho odnesou.
Ti nejmenší se nebáli, starší děti zase dokázaly čerty umluvit a odložily tak "potrestání" na další rok.
Za předvedení nějaké dovednosti dostaly děti od Mikuláše a anděla pěkné dárky.

Čert se mi líbíÚnava, asi z té ohnivé vody U babičky v bezpečíDomluveno, tak za rok

Brigáda

15. listopadu 2008 se konala podzimní brigáda, při které se na návsi shrabalo spadné listí, poklidily chodníky nebo vyčistil odtok z rybníka pod Pazderovými. Pro brigádníky se opekly klobásky a točilo pivo.
Co myslíte, jsou takové brigády komunistický přežitek nebo jde o prospěšnou akci? Pro příště si snad jen přejme, aby se zapojily i nové tváře.

P1020514.JPGP1020516.JPGP1020517.JPG

Nový školní rok

První zářijová sobota (6. 9. 08) patřila v naší obci dětem. Na hřišti se grilovala kýta, opékaly špekáčky, pro mamky a taťky bylo pivečko a vínko. Důvodem bylo rozloučení s prázdninami a uvítání nového školního roku.
Kluci si zahráli fotbal a děvčata si zatancovala a zazpívala při diskotéce.
Všem školákům tedy přejeme úspěšný start do nového školního roku a rodičům hodně trpělivosti :-)

P9060234.JPGP9060245.JPGP9060225.JPG

Dětský den 7. 6. 08

Na letošní dětský den přišlo 25 dětí (z celkových 29). Bylo pro ně připraveno mnoho dárků - od zmrzliny a kinder vajíčka po pastelky, balónky, plyšáky nebo batohy. Děti si zasoutěžily v běhu a podlézání laťky, pohrály si na dětském hřišti; kdo měl chuť, opekl si špekáčky. Pro dospělé, především tatínky, byl ve srubu soudek piva a v přinesené televizi tak mohli chlapi sledovat fotbalové utkání.
Velký dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě dne dětí i těm, kteří svými dary pomohli obecnímu úřadu rozšířit ceny pro děti.

Malí závodníci na startu

Školáci v běhuU skluzavky

pata2.png