Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Ceny popelnic od ledna 2022

Ceny popelnic od ledna 2022odpady cena.pdf

 

Vážení občané,

od 1. ledna 2022 vstoupí v platnost nová Obecně závazná vyhláška obce Chářovice o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci, kterou vydáváme z důvodu změny zákona o místních poplatcích.


Nově se budou platit popelnice k nemovitosti, ne podle počtu osob.

To znamená, že každá nemovitost v obci si objedná takový svoz, který mu nejvíce vyhovuje.

 

Cena za odvoz se vypočítává podle skutečných nákladů z posledního ukončeného roku, v našem případě tzn. podle roku 2020. Tato cena se pak počítá na litry – kolik litrů odpadu jsme vyprodukovali za celý rok. U nás je stanovena cena za litr 0,5 Kč.

 

Dle tohoto nám pak vyjde cena týdenního svozu u popelnice 120 l na 3120,-Kč, za 14denní svoz (sudý týden) je to 1560,-Kč.

Jsme si vědomi toho, že zejména u týdenního svozu došlo k navýšení, proto si můžete nově vybrat svoz kombinovaný. Zde se popelnice vyváží na jaře a v létě jednou za 14 dní (květen – září), na podzim a v zimě (říjen – duben) je to svoz týdenní.

Naopak kdo ví, že mu jedna popelnice nestačí, může si objednat popelnice dvě, nebo také popelnici 240 litrovou.

 

Pokud se rozhodnete pro stejný svoz, který jste měli v letošním roce, nic nemusíte hlásit. Pokud se rozhodnete pro jiný druh svozu, nahlaste Váš výběr do 12. prosince na obecním úřadě.

 

Známky na popelnice se budou prodávat v únoru (v době úředních hodin obecního úřadu: středa 18,00 – 19,00 hodin). Upřednostňujeme platbu na účet. Od března 2022 musí být známky vylepeny! Popelnice bez známky nebudou vyváženy.

 

S pozdravem Zuzana Krajánková