Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Informace vodovod - říjen 2023

Informace vodovod - říjen 2023Vážení občané,

přináším Vám několik informací týkajících se výstavby vodovodu. Co se týče hlavního vodovodního řadu v obci, stavba pokračuje podle plánu. Připojení řadu z Týnce je téměř hotovo, budou se ještě dodělávat „šoupata“, je hotové napojení pod Janovickým potokem. Na kopci stojí vodárna. Probíhají práce v ulicích v obci, tam, kde je kámen, se musí bagrovat.

Problém nastal se soukromými přípojkami. Ke stavebnímu řízení byla opakovaně podána námitka. Vzhledem k tomu, že by celé řízení bylo postoupeno ke Krajskému úřadu a došlo k velké časové prodlevě, rozhodli zastupitelé obce, že se žádost o soukromé přípojky zastaví.

Každý občan si tedy bude svou přípojku řešit sám za sebe. Účastníkem řízení pak budete Vy sami, případně nejbližší sousedé. Námitka, která byla podána v hromadné žádosti se Vás pak nebude týkat a v klidu si svou žádost vyřídíte. Oproti původní společné žádosti bohužel budete platit v Týnci 500,-Kč správní poplatek.

Nyní spolupracuji se stavebním odborem v Týnci na vrácení všech projektů. Až je budu mít u sebe, připravím pro Vás podklady a svolám společnou schůzku, kde si vše řekneme. Počítejte s platbou 5 500,-Kč za projekt, který jste si objednali. Splatnost bude do 60 dní na účet obce, převodem či v hotovosti.

Věřím, že vše dotáhneme ke zdárnému konci.

Zuzana Krajánková, starostka